Tüm dönüşüm gerçekleştirenler – Kitle Analizi

Google AdWords yeni bir özelliğini daha kullanıcılara sundu, bu özellik ile sitenizde dönüşüm gerçekleştirmiş kullanıcıların kitle analizlerine bakarak, yeni kampanyalar oluşturabilir, kampanya stratejinizde bu kitlelerden yararlanabilirsiniz.

Kitle analiz aracına ulaşmak için; AdWords hesabınızda oturum açtıktan sonra sol alt kısımda “Paylaşılan kitaplık” kısmından “Dönüşüm gerçekleştiren tüm kullanıcılar” listesine tıklayıp, detayları görebilirsiniz.

Raporun ilk kısmında bulunan “En yararlı bilgiler” sizin için otomatik olarak en sık ilişkilendirilmiş ölçütleri listeliyor, bu listeye bakarak, hem liste hakkında detaylı bilgiler hem de yeni reklam grubu oluşturma ya da hangi reklam gruplarının kullandığını görebilirsiniz.

1

Pazardaki kitleler, yakın ilgi alanı kitleleri, demografi, yer ve cihazlar kategorilerinde de en yakın kitleleri ve dönüşümlerle ile ilgili alaka düzeyini görebilirsiniz.

Bu rapor sayesinde görüntülü reklam ağında bu kitleleri hedefleyen özel kampanyalar oluşturabilir veya kitlelere göre farklı hedefleme türlerini kullanarak daha spesifik kampanyalar oluşturup, dönüşümlerinizi arttırabilirsiniz.

Not: Hesaplar için liste otomatik olarak oluşuruluyor, burada yer alan bilgilerin hepsi 180 günlük ve Google arama ağı ve görüntülü reklam ağı için datalar sağlamaktadır.

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir