Evrensel uygulama kampanyası

Google AdWords sisteminde yeni bir kampanya açmak istediğinizde karşınıza çıkan bu seçenek ile Android uygulamanızın reklamını kolaylıkla yapabilirsiniz. Kampanyanın özelliği, Google Arama, Google Play, YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer uygulamalarda tanıtımını yapmanıza olanak veren yeni bir kampanya modelidir.

Evrensel uygulama kampanyasının diğer mobil uygulama reklamlardan ayıran en büyük özelliği, hem kurulumu basit olması hem de optimizasyon gereksinimi olmamasıdır. Kampanya sizin için seçmiş olduğunuz reklamları, resimleri ve YouTube videosunu en fazla indirmeyi sağlamak için otomatik olarak yayınlar.

Kampanya oluşturmak için yapmanız gerekenler;

1- Kampanyalar sekmesinde ki açılır menüden Evrensel uygulama kampanyası kısmını seçmek.

 

2- Evrensel uygulama kampanyası seçtikten sonra karşımıza klasik kampanya ayarları gibi bir ekran gelecektir, bu ekranda kampanya adını, uygulamanızı, reklam metinleri, yer, dil seçeneklerini seçerek kampanyanızı hazır hale getirebilirsiniz. Teklif stratejisi olarak, EBM girmeniz gerekmektedir, bu kısımda mutlaka önerilen EBM tutarında bir rakam girerseniz ilk etapta kampanyanız iyi performans gösterecek, ilerleyen zamanlarda EBM değişiklik yapabilirsiniz.

evrensel uygulama ayarları

 

Kampanya kurulumu bittikten sonra dönüşüm izleme Android uygulaması olduğu için otomatik olarak kurulacaktır, bundan sonra uygulamanızın dönüşüm ve maliyetlerinizi izlemekten başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Cevap Verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir